Serdecznie Witamy!

Szpital rozpoczął działalność leczniczą w dniu 14 lipca 1975 r. W tym dniu przyjęto pierwszych chorych i wykonano pierwszy zabieg operacyjny – cholecystectomię. Operował dr n. med. Andrzej Zaorski, ówczesny dyrektor szpitala, w asyście dr med. Stanisława Świtki (obecnie profesora nauk medycznych).

Dnia 4 grudnia 1998 roku decyzją Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej pod nazwą Centralny Szpital Kliniczny został przekształcony w Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny. Mamy za sobą 30 lat doświadczeń i wymiernych osiągnięć diagnostyczno-terapeutycznych. Ten największy w Polsce szpital o najwyższym stopniu referencyjności hospitalizuje rocznie ok. 55 tys. pacjentów i udziela w 27 poradniach przyszpitalnych ok. 220 tys. porad specjalistycznych. Ponad 2500 personelu, w tym 589 lekarzy, niemal 1000 pielęgniarek, 725 osób wyższego, średniego i niższego personelu medycznego, codziennie dba o zdrowie mieszkańców stolicy, regionu Mazowsza i całej Polski. W tej olbrzymiej fabryce zdrowia utworzonej w warszawskiej dzielnicy Ochota, na liczącej blisko 94 tys. metrów kwadratowych powierzchni szpitala, obsługiwanych jest 1000 łóżek.

Mamy do zaoferowania:

 • Kompleksowe podejście do procesu diagnozowania, leczenia i rehabilitacji
 • Szeroki zakres specjalistycznych zabiegów i badań
 • Porady specjalistów najwyższej klasy
 • Usługi świadczone w formie stacjonarnej i ambulatoryjnej
 • Wysoką jakość opieki potwierdzaną od lat przez naszych pacjentów

Dysponujemy:

 • Doskonałą kadrą specjalistów, w tym profesorów pełniących funkcję konsultantów krajowych i wojewódzkich
 • Profesjonalną opieką pielęgniarską
 • Nowoczesnym sprzętem gwarantującym wysokiej klasy diagnostykę
 • Świetnym zapleczem techniczno-administracyjnym

A wszystko to, aby spełniać różnorodne potrzeby pacjentów... w ramach jednej placówki, w jednym miejscu...

To, co nas wyróżnia:

 • Należymy do „rodziny szpitali akademickich”
 • Posiadamy unikalne metody leczenia i diagnozowania, w tym procedury wysoko specjalistyczne

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny oprócz sukcesów medycznych, może poszczycić się osiągnięciami naukowymi i dydaktycznymi. Większość klinik bierze udział w licznych renomowanych międzynarodowych badaniach klinicznych, prowadzi własne ogólnopolskie badania oraz realizuje wiele programów badawczych w ramach grantów przyznanych przez Komitet Badań Naukowych.

W murach klinik szkolą się zarówno studenci Akademii Medycznej, jak i lekarze rodzinni, organizowane są kursy z chirurgii laparoskopowej oraz kursy z podstaw chirurgii dla lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie.

SPCSK w marcu 2006r. uzyskał certyfikat ISO 9001, a we wrześniu 2018r. potwierdził zgodność certyfikatu z najnowszą normą ISO 9001:2015

Dziękujemy za zaufanie, jakim Państwo nas obdarzyli. Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej. Zachęcamy też wszystkich zainteresowanych do współpracy oraz korzystanie z naszych usług.

 

Wnioski o Udostępnienie Dokumentacji Medycznej można składać na adres  dokumentacja_medyczna.csk@uckwum.pl